Jak úspěšně splatit půjčku?

money
16. 5. 2017

Jak úspěšně splatit půjčku?

Když už jste si vybrali svou vysněnou půjčku a získali peníze, čeká Vás důležitý krok - splacení půjčky - ať již krátkodobé (a tedy jednorázové splacení) a nebo dlouhodobé pravidelné splácení.
 
Nezáleží na tom, zda jste si vzali krátkodobou půjčku s jednorázovou splátkou (např. půjčka na 1 měsíc), nebo půjčku se splatností několik měsíců nebo dokonce let (např. hypotéku), splacení půjčky a jednotlivých splátek by mělo vždy probíhat ve smluveném termínu, tedy tom uvedeném ve smlouvě o půjčce a také formou, která je také napsána ve smlouvě, tedy buď hotově do rukou obchodního zástupce dané společnosti, či na bankovní účet poskytovatele Vaší půjčky.
 
Při zasílání na bankovní účet nesmíte zapomenout na dané parametry, jsou jsou variabilní symbol, konstantní symbol, poznámka pro příjemce a hlavně neudělejte překlep v čísle bankovního účtu příjemce.
 

Proč splatit půjčku včas?

Nejen, že jste ze zákona povinni půjčku splatit v termínu ujednaném smlouvou o půjčce, kterou jste podepsali, ale včasné splacení půjčky Vám u nebankovních společností často poskytne možnost vzít si další půjčku buď na delší dobu, s bonusem, tedy levněji, či si dokonce půjčit v další půjčce vyšší sumu peněz.
 
To jistě oceníte, proto si na svém splácení půjčky dejte záležet. Nebankovní poskytovatelé ve Vás tak totiž budou mít větší důvěru, už pro ně nebudete rizikový klient, ale budou vědět, že jste spolehliví a své půjčky splácíte, proto Vám pro další půjčku rádi nabídnou výhodnější podmínky.
 
Dalším důvodem, proč svou půjčku splatit včas, případně v termínu hradit všechny pravidelné splátky je, že jinak byste přišli o výše zmíněné výhody pro další půjčky u dané společnosti, ale hlavně budete platit sankce a úroky z prodlení. Ty bývají i u velmi výhodných půjček většinou velmi vysoké.
 
Navíc se můžete dostat do registru dlužníků, pokud v něm ještě uvedeni nejste, případně se dostanete do kolečka neustálých půjček a lepení dluhů, ze kterého není snadné se vymotat.
 

Příprava na splácení půjčky

Nejdůležitejším a prioritním krokem k úspěšné první splátce Vaší půjčky a také k celkovému splacení půjčky na konci doby splatnosti je tento - promyslet si výši jednotlivých splátek ještě před sjednáním půjčky. To se samozřejmě týká půjček s dobou splatnosti v řádech měsíců, nikoli těch s jednorázovou splátkou (např. první půjčka zdarma apod.).
 
V tomto kroku byste si totiž měli spočítat, jakou částku jste schopni měsíčně věnovat na splátku a podle toho si pak nastavit dobu splatnosti půjčky. Když si ji nastavíte na příliš krátkou dobu, výše měsíční splátky bude vysoká. Když si dobu splanosti nastavíte na dlouho, sice měsíční splátka bude nízká, ale zase zaplatíte více na úrocích.
 
Pokud si nejste jisti, jak přesně si parametry půjčky nastavit, zkuste se poradit s námi - rychle, bezplatně a v pohodlí Vašeho domova Vám poradíme a pomůžeme s výběrem, nastavením i sjednáním půjčky a výhodných podmínek.
 
Úvahu, kolik můžete měsíčně věnovat na splátku můžete udělat jednoduchým sepsáním všech výdajů Vaší domácnosti za měsíc a jejich porovnáním s Vašimi příjmy. Nikdy byste neměli mít rozpočet napnutý způsobem, aby na splátku půjčky zbývalo jen sotva.
 
Nechejte si ve svém rozpočtu dostatečnou rezervu na neočekávané výdaje, jako např. když se Vám příjem sníží kvůli výdajům za léky v případě nemoci, porouchá se auto, či budete muset platit instalatéra v případě havárie a obdobné neplánované platby. Takovouto rezervu byste měli mít také pro případ, že např. přijdete o zaměstnání. Pravidlo doporučované odborníky je, že Vaše rezerva by měla pokrýt výdaje Vaší domácnosti (tedy včetně splátky půjčky) nejméně po 3 měsíce, nejlépe pak až po 6 měsíců.
 

Název půjčky:Creditstar půjčka
Výše půjčky:1 000 - 13 000 Kč
Splatnost:5 dní - 3 měs.
Název půjčky:Raiffeisen Bank
Výše půjčky:20 000 - 500 000 Kč
Splatnost:6 - 96 měs.
Název půjčky:Anděl půjčky
Výše půjčky:10 000 - 300 000 Kč
Splatnost:36 měs.
Název půjčky:CZ Mini Credit
Výše půjčky:1 000 - 12 500 Kč
Splatnost:1 - 30 dní
Název půjčky:Cool Credit
Výše půjčky:1 000 - 15 000 Kč
Splatnost:5 - 30 dní
Název půjčky:Finemoney půjčka
Výše půjčky:50 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:12 - 180 měs.
Název půjčky:Simple půjčka
Výše půjčky:1 000 - 10 000 Kč
Splatnost:2 - 30 dní
Název půjčky:Money Now
Výše půjčky:1 000 - 12 000 Kč
Splatnost:1 - 30 dní
Název půjčky:Benefi půjčka
Výše půjčky:10 000 - 250 000 Kč
Splatnost:12 - 60 měs.
Název půjčky:Kamali
Výše půjčky:1 000 - 249 997 Kč
Splatnost:30 dní - 96 měs.

Máte účet u České spořitelny a hledáte výhodný spotřebitelský úvěr? Pak máte opravdu štěstí, protože půjčka od České spořitelny je skvělá a výhodná půjčka na cokoliv a s luxusními benefity navíc! ...více

25.4.2018

Nejčastější chybou, kterou lidé při půjčování dělají je, že si neprovádí dostatečné srovnání půjček skrze kalkulačku půjček online. ...více

10.7.2017

Nevyšli jste před výplatou a potřebujete udělat nákup, zaplatit dětem obědy ve škole nebo se vám porouchala lednice a není, kde na to vzít peníze? Máme pro vás tip na rychlou půjčku, o kterou můžete žádat dokonce i přes Facebook Simple půjčka! ...více

18.4.2018
ebook