Jak úspěšně splatit půjčku?

money
16. 5. 2017

Jak úspěšně splatit půjčku?

Když už jste si vybrali svou vysněnou půjčku a získali peníze, čeká Vás důležitý krok - splacení půjčky - ať již krátkodobé (a tedy jednorázové splacení) a nebo dlouhodobé pravidelné splácení.
 
Nezáleží na tom, zda jste si vzali krátkodobou půjčku s jednorázovou splátkou (např. půjčka na 1 měsíc), nebo půjčku se splatností několik měsíců nebo dokonce let (např. hypotéku), splacení půjčky a jednotlivých splátek by mělo vždy probíhat ve smluveném termínu, tedy tom uvedeném ve smlouvě o půjčce a také formou, která je také napsána ve smlouvě, tedy buď hotově do rukou obchodního zástupce dané společnosti, či na bankovní účet poskytovatele Vaší půjčky.
 
Při zasílání na bankovní účet nesmíte zapomenout na dané parametry, jsou jsou variabilní symbol, konstantní symbol, poznámka pro příjemce a hlavně neudělejte překlep v čísle bankovního účtu příjemce.
 

Proč splatit půjčku včas?

Nejen, že jste ze zákona povinni půjčku splatit v termínu ujednaném smlouvou o půjčce, kterou jste podepsali, ale včasné splacení půjčky Vám u nebankovních společností často poskytne možnost vzít si další půjčku buď na delší dobu, s bonusem, tedy levněji, či si dokonce půjčit v další půjčce vyšší sumu peněz.
 
To jistě oceníte, proto si na svém splácení půjčky dejte záležet. Nebankovní poskytovatelé ve Vás tak totiž budou mít větší důvěru, už pro ně nebudete rizikový klient, ale budou vědět, že jste spolehliví a své půjčky splácíte, proto Vám pro další půjčku rádi nabídnou výhodnější podmínky.
 
Dalším důvodem, proč svou půjčku splatit včas, případně v termínu hradit všechny pravidelné splátky je, že jinak byste přišli o výše zmíněné výhody pro další půjčky u dané společnosti, ale hlavně budete platit sankce a úroky z prodlení. Ty bývají i u velmi výhodných půjček většinou velmi vysoké.
 
Navíc se můžete dostat do registru dlužníků, pokud v něm ještě uvedeni nejste, případně se dostanete do kolečka neustálých půjček a lepení dluhů, ze kterého není snadné se vymotat.
 

Příprava na splácení půjčky

Nejdůležitejším a prioritním krokem k úspěšné první splátce Vaší půjčky a také k celkovému splacení půjčky na konci doby splatnosti je tento - promyslet si výši jednotlivých splátek ještě před sjednáním půjčky. To se samozřejmě týká půjček s dobou splatnosti v řádech měsíců, nikoli těch s jednorázovou splátkou (např. první půjčka zdarma apod.).
 
V tomto kroku byste si totiž měli spočítat, jakou částku jste schopni měsíčně věnovat na splátku a podle toho si pak nastavit dobu splatnosti půjčky. Když si ji nastavíte na příliš krátkou dobu, výše měsíční splátky bude vysoká. Když si dobu splanosti nastavíte na dlouho, sice měsíční splátka bude nízká, ale zase zaplatíte více na úrocích.
 
Pokud si nejste jisti, jak přesně si parametry půjčky nastavit, zkuste se poradit s námi - rychle, bezplatně a v pohodlí Vašeho domova Vám poradíme a pomůžeme s výběrem, nastavením i sjednáním půjčky a výhodných podmínek.
 
Úvahu, kolik můžete měsíčně věnovat na splátku můžete udělat jednoduchým sepsáním všech výdajů Vaší domácnosti za měsíc a jejich porovnáním s Vašimi příjmy. Nikdy byste neměli mít rozpočet napnutý způsobem, aby na splátku půjčky zbývalo jen sotva.
 
Nechejte si ve svém rozpočtu dostatečnou rezervu na neočekávané výdaje, jako např. když se Vám příjem sníží kvůli výdajům za léky v případě nemoci, porouchá se auto, či budete muset platit instalatéra v případě havárie a obdobné neplánované platby. Takovouto rezervu byste měli mít také pro případ, že např. přijdete o zaměstnání. Pravidlo doporučované odborníky je, že Vaše rezerva by měla pokrýt výdaje Vaší domácnosti (tedy včetně splátky půjčky) nejméně po 3 měsíce, nejlépe pak až po 6 měsíců.
 

Název půjčky:Půjčka Liška
Výše půjčky:1 000 - 100 000 Kč
Splatnost:12 - 84 měs.
Název půjčky:Unicredo
Výše půjčky:1 000 - 10 000 Kč
Splatnost:1 - 25 dní
Název půjčky:Creditsor půjčka
Výše půjčky:500 - 4 500 Kč
Splatnost:1 - 30 dní
Název půjčky:MK Credit
Výše půjčky:10 000 - 600 000 Kč
Splatnost:48 měs.
Název půjčky:Fajn půjčka
Výše půjčky:4 000 - 50 000 Kč
Splatnost:43 - 58 týdnů
Název půjčky:Home Credit půjčka
Výše půjčky:10 000 - 250 000 Kč
Splatnost:12 - 48 měs.
Název půjčky:Credit Komfort
Výše půjčky:100 000 - 3 000 000 Kč
Splatnost:12 - 72 měs.
Název půjčky:AAAkapital půjčka
Výše půjčky:10 000 - 200 000 Kč
Splatnost:12 - 24 měs.
Název půjčky:Aktivafin půjčky
Výše půjčky:50 000 - 1 000 000 Kč
Splatnost:6 - 240 měs.
Název půjčky:Sumo půjčka
Výše půjčky:4 000 - 250 000 Kč
Splatnost:12 - 84 měs.

Prvním krokem, který byste měli udělat, pokud uvažujete o půjčce, je srovnání půjček online. To by si měl udělat každý, kdo si půjčku chystá vzít u banky nebo u nebankovního poskytovatele půjček, srovnání půjček je zkrátka vždy zapotřebí! ...více

4.8.2017

Stává se vám, že do výplaty zbývá ještě mnoho dnů a vaše peněženka i bankovní účet zejí prázdnotou nebo na nich svítí pouze přesná těžce uškudlená částka na nájem? Někdy to prostě jinak nejde, než si půjčit do výplaty pár tisícovek, které zase obratem splatíte, hned jak dostanete výplatu. Přesto, že se jedná o malou půjčku na krátkou dobu, o to více byste si měli s výběrem půjčky dát záležet! ...více

25.5.2018

Půjčka před výplatou patří mezi nejžádanější produkty v oblasti nebankovních půjček. Zjistěte o ní více! ...více

23.4.2017
ebook