Plus a mínusy bankovních a nebankovních půjček

hypoteka
27. 4. 2017

Plus a mínusy bankovních a nebankovních půjček

Bankovní půjčky

Bankovní půjčka je vhodná v situaci, když potřebujete větší obnos peněz, nevadí Vám si několik dní počkat, než peníze dostanete a zároveň můžete doložit bance dokumenty, které požaduje, jako jsou např. potvrzení o zaměstnání, výši příjmů, daňové přiznání, výpisy z účtů a další dokumenty. 
 
Určitě není vhodná pro ty, kteří mají záznam v registru dlužníků, mají exekuci, či jsou dokonce v insolvenci. Banka si totiž žadatele při schvalovacím procesu o půjčku pořádně prověřuje a jen tak někomu nepůjčí. Žádost o půjčku v bance prochází speciálním oddělením, jehož pracovníci posuzují riziko spojené s daným žadatelem o půjčku a jeho schopnost ji splácet dlouhodobě.
 
Výhody bankovní půjčky:
Výhodou bankovní půjčky je relativně nízký úrok, který najdete zpravidla jen v bankách, nikoli u nebankovních poskytovatelů půjček. Dále je skvělá dlouhá doba splatnosti a možnost půjčit si vyšší částky.
 
Nevýhody bankovní půjčky:
Nevýhodou může být, že musíte doložit mnoho dokumentů, musíte mít zaměstnání, či být živnostník s dostatečnými příjmy, na peníze si počkáte i několik dní a zároveň nesmíte mít záznam v registru dlužníků, nesmíte mít exekuci a nesmíte být v insolvenci.
 
Bankovní půjčka je vhodná, když:
Půjčka v bance se hodí, když si potřebujete půjčit vyšší sumu peněz např. na rekonstrukci bydlení, koupi bydlení (jako např. hypotéka) automobil apod., jste schopni doložit výši příjmů potvrzením od zaměstnavatele, či daňovým přiznáním, pokud jste živnostník a v případě, že nemáte záznam v registru dlužníků a nemáte exekuci.
 
 

Nebankovní půjčky

Během posledních 8-10 let se poskytovatelů nebankovních půjček na českém trhu objevilo veliké množštví, což je v podstatě fajn, protože jejich konkurence snižuje úrokové sazby půjček a klient tak může získat výhodné podmínky. Nebankovní půjčky tak skýtají široké možnosti výhod, ale mezi jejich poskytovateli je také mnoho podvodníků. Proto je při žádosti o nebankovní půjčku bezpečnější využít služeb srovnávače půjček online, kde podvodníci zařazeni nebývají, případně ještě vhodnější je využít bezplatné konzultace s odborníkem, který Vám doporučí opravdu prověřené a spolehlivé poskytovatele.
 
Půjčka od nebankovní instituce je skvělá pro lidi, kterým banka peníze nepůjčí z nejrůznějších důvodů. Při žádosti o nebankovní půjčku můžete mít klidně záznam v registru dlužníků, můžete mít záznam v rejstříku trestů, lze být v insolvenci či mít exekuci, můžete také vše zařídit bez ručitele a bez zástavy nemovitosti. Někteří poskytovatelé nebankovních půjček navíc nabízejí službu první půjčka zdarma, vše půjčku tedy můžete mít bez poplatků a bez úroku! Takovouto možnost banky neposkytují. 
 
Nebankovní půjčky, stejně jako ty bankovní, mají ale i své nevýhody, mezi které patří např. to, že peníze většinou získáte s kratší dobou splatnosti, takže půjčku musíte brzy vrátit. Půjčit si můžete jen menší obnosy peněz a s půjčkou jsou často spojené vyšší úrokové sazby. Z hlediska poskytovatelů půjčky je to pochopitelné, protože si tím kryjí riziko pro případ, že byste půjčku nespláceli bez prodlení a bez problémů. 
 
Výhody nebankovní půjčky:
Výhodou nebankovních půjček je, že sjednání můžete udělat online, telefonicky a skrze SMS, nemusíte tak vyjít z domova. Zároveň ani nemusíte mít bankovní účet, můžete si půjčit první půjčku zdarma bez úroků a bez poplatkůmůžete mít klidně záznam v registru dlužníků, nemusíte mít stálý příjem, zaměstnání, ani být podnikatel a živnostník. Stejně tak nemusíte mít ručitele ani zastavovat nemovitost, můžete být v exekuci a být v insolvenci a hlavně - peníze získáte už během 15 minut!
 
Nevýhody nebankovní půjčky:
Pro někoho může být nevýhodou nebankovní půjčky, že si můžete půjčit jen nižší částky, pro vyšší sumy je třeba mít ručitele, či zastavit nemovitost. Stejně tak je možné narazit na podvodníky, takže je vhodné si předem vše prověřit skrze srovnávač půjček online. Navíc s prodloužením půjčky nad dobu její splatnosti jsou spojené poplatky, případně to někdy není možné.
 
Nebankovní půjčka je vhodná, když:
Nebankovní půjčka se tak hodí, když Vám stačí nižší suma peněz, případně když chcete vyšší sumu peněz, jste schopní mít ručitele či zastavit nemovitost. A také v situaci, kdy chcete uhradit jen jednorázové výdaje (např. složenku před výplatou, nečekané náklady na děti ap.).
 
 

Název půjčky:SIM půjčka
Výše půjčky:1 000 - 11 500 Kč
Splatnost:7 - 30 dní
Název půjčky:Moment půjčka
Výše půjčky:1 000 - 4 999 Kč
Splatnost:7 - 28 dní
Název půjčky:BB půjčka
Výše půjčky:1 000 - 45 000 Kč
Splatnost:7 dní - 3 měs.
Název půjčky:CZ Mini Credit
Výše půjčky:1 000 - 12 500 Kč
Splatnost:1 - 30 dní
Název půjčky:Tesco půjčka
Výše půjčky:20 000 - 500 000 Kč
Splatnost:36 - 84 měs.
Název půjčky:Era půjčka
Výše půjčky:20 000 - 800 000 Kč
Splatnost:12 - 96 měs.
Název půjčky:Švýcarská půjčka
Výše půjčky:3 000 - 7 000 Kč
Splatnost:10 - 30 dní
Název půjčky:Fio banka
Výše půjčky:3 000 000 - 300 000 000 Kč
Splatnost:12 - 93 měs.
Název půjčky:Money Now
Výše půjčky:1 000 - 12 000 Kč
Splatnost:1 - 30 dní
Název půjčky:Ovečka
Výše půjčky:1 000 - 5 000 Kč
Splatnost:7 - 30 dní

Půjčka Ferratum patří dlouhodobě mezi jedny z nejoblíbenějších půjček na českém trhu, proč a v čem je půjčka Ferratum výhodná? Napoví náš článek o Ferratum půjčce. ...více

15.8.2017

Kdo z nás by nechtěl být finančně nezávislý a nebyl neustále ve stresu kvůli každé koruně! V našem článku Vám poradíme několik tipů, jak toho docílit! ...více

28.6.2017

Strašák zvaný exekuce je v dnešní době čím dál, tím častější případ, který se týká všech všech sociálních vrstev. Do exekuce neupadají jen sociálně slabší rodiny, ale také podniky, OSVČ nebo i váš známý soused. Zkrátka exekuce může padnout na všechny bez rozdílu, a to celkem rychle. Nicméně proti exekuci se dá bojovat! ...více

17.4.2018
ebook