Plus a mínusy bankovních a nebankovních půjček

hypoteka
27. 4. 2017

Plus a mínusy bankovních a nebankovních půjček

Bankovní půjčky

Bankovní půjčka je vhodná v situaci, když potřebujete větší obnos peněz, nevadí Vám si několik dní počkat, než peníze dostanete a zároveň můžete doložit bance dokumenty, které požaduje, jako jsou např. potvrzení o zaměstnání, výši příjmů, daňové přiznání, výpisy z účtů a další dokumenty. 
 
Určitě není vhodná pro ty, kteří mají záznam v registru dlužníků, mají exekuci, či jsou dokonce v insolvenci. Banka si totiž žadatele při schvalovacím procesu o půjčku pořádně prověřuje a jen tak někomu nepůjčí. Žádost o půjčku v bance prochází speciálním oddělením, jehož pracovníci posuzují riziko spojené s daným žadatelem o půjčku a jeho schopnost ji splácet dlouhodobě.
 
Výhody bankovní půjčky:
Výhodou bankovní půjčky je relativně nízký úrok, který najdete zpravidla jen v bankách, nikoli u nebankovních poskytovatelů půjček. Dále je skvělá dlouhá doba splatnosti a možnost půjčit si vyšší částky.
 
Nevýhody bankovní půjčky:
Nevýhodou může být, že musíte doložit mnoho dokumentů, musíte mít zaměstnání, či být živnostník s dostatečnými příjmy, na peníze si počkáte i několik dní a zároveň nesmíte mít záznam v registru dlužníků, nesmíte mít exekuci a nesmíte být v insolvenci.
 
Bankovní půjčka je vhodná, když:
Půjčka v bance se hodí, když si potřebujete půjčit vyšší sumu peněz např. na rekonstrukci bydlení, koupi bydlení (jako např. hypotéka) automobil apod., jste schopni doložit výši příjmů potvrzením od zaměstnavatele, či daňovým přiznáním, pokud jste živnostník a v případě, že nemáte záznam v registru dlužníků a nemáte exekuci.
 
 

Nebankovní půjčky

Během posledních 8-10 let se poskytovatelů nebankovních půjček na českém trhu objevilo veliké množštví, což je v podstatě fajn, protože jejich konkurence snižuje úrokové sazby půjček a klient tak může získat výhodné podmínky. Nebankovní půjčky tak skýtají široké možnosti výhod, ale mezi jejich poskytovateli je také mnoho podvodníků. Proto je při žádosti o nebankovní půjčku bezpečnější využít služeb srovnávače půjček online, kde podvodníci zařazeni nebývají, případně ještě vhodnější je využít bezplatné konzultace s odborníkem, který Vám doporučí opravdu prověřené a spolehlivé poskytovatele.
 
Půjčka od nebankovní instituce je skvělá pro lidi, kterým banka peníze nepůjčí z nejrůznějších důvodů. Při žádosti o nebankovní půjčku můžete mít klidně záznam v registru dlužníků, můžete mít záznam v rejstříku trestů, lze být v insolvenci či mít exekuci, můžete také vše zařídit bez ručitele a bez zástavy nemovitosti. Někteří poskytovatelé nebankovních půjček navíc nabízejí službu první půjčka zdarma, vše půjčku tedy můžete mít bez poplatků a bez úroku! Takovouto možnost banky neposkytují. 
 
Nebankovní půjčky, stejně jako ty bankovní, mají ale i své nevýhody, mezi které patří např. to, že peníze většinou získáte s kratší dobou splatnosti, takže půjčku musíte brzy vrátit. Půjčit si můžete jen menší obnosy peněz a s půjčkou jsou často spojené vyšší úrokové sazby. Z hlediska poskytovatelů půjčky je to pochopitelné, protože si tím kryjí riziko pro případ, že byste půjčku nespláceli bez prodlení a bez problémů. 
 
Výhody nebankovní půjčky:
Výhodou nebankovních půjček je, že sjednání můžete udělat online, telefonicky a skrze SMS, nemusíte tak vyjít z domova. Zároveň ani nemusíte mít bankovní účet, můžete si půjčit první půjčku zdarma bez úroků a bez poplatkůmůžete mít klidně záznam v registru dlužníků, nemusíte mít stálý příjem, zaměstnání, ani být podnikatel a živnostník. Stejně tak nemusíte mít ručitele ani zastavovat nemovitost, můžete být v exekuci a být v insolvenci a hlavně - peníze získáte už během 15 minut!
 
Nevýhody nebankovní půjčky:
Pro někoho může být nevýhodou nebankovní půjčky, že si můžete půjčit jen nižší částky, pro vyšší sumy je třeba mít ručitele, či zastavit nemovitost. Stejně tak je možné narazit na podvodníky, takže je vhodné si předem vše prověřit skrze srovnávač půjček online. Navíc s prodloužením půjčky nad dobu její splatnosti jsou spojené poplatky, případně to někdy není možné.
 
Nebankovní půjčka je vhodná, když:
Nebankovní půjčka se tak hodí, když Vám stačí nižší suma peněz, případně když chcete vyšší sumu peněz, jste schopní mít ručitele či zastavit nemovitost. A také v situaci, kdy chcete uhradit jen jednorázové výdaje (např. složenku před výplatou, nečekané náklady na děti ap.).
 
 

Název půjčky:Anděl půjčky
Výše půjčky:10 000 - 300 000 Kč
Splatnost:36 měs.
Název půjčky:Home Credit půjčka
Výše půjčky:10 000 - 250 000 Kč
Splatnost:12 - 48 měs.
Název půjčky:Tommy Stachi půjčka
Výše půjčky:5 000 - 150 000 Kč
Splatnost:12 - 36 měs.
Název půjčky:Medvědí půjčka
Výše půjčky:1 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:12 - 240 měs.
Název půjčky:Kamali
Výše půjčky:1 000 - 249 997 Kč
Splatnost:30 dní - 96 měs.
Název půjčky:Fajn půjčka
Výše půjčky:4 000 - 50 000 Kč
Splatnost:43 - 58 týdnů
Název půjčky:Kredia půjčka
Výše půjčky:1 000 - 10 000 Kč
Splatnost:15 - 30 dní
Název půjčky:Nova Credit
Výše půjčky:5 000 - 30 000 Kč
Splatnost:3 - 12 měs.
Název půjčky:Credit Limit
Výše půjčky:2 500 - 35 000 Kč
Splatnost:30 - 30 dní
Název půjčky:CZ Mini Credit
Výše půjčky:1 000 - 12 500 Kč
Splatnost:1 - 30 dní

Nevyšli jste před výplatou a potřebujete udělat nákup, zaplatit dětem obědy ve škole nebo se vám porouchala lednice a není, kde na to vzít peníze? Máme pro vás tip na rychlou půjčku, o kterou můžete žádat dokonce i přes Facebook Simple půjčka! ...více

18.4.2018

Stává se vám, že do výplaty zbývá ještě mnoho dnů a vaše peněženka i bankovní účet zejí prázdnotou nebo na nich svítí pouze přesná těžce uškudlená částka na nájem? Někdy to prostě jinak nejde, než si půjčit do výplaty pár tisícovek, které zase obratem splatíte, hned jak dostanete výplatu. Přesto, že se jedná o malou půjčku na krátkou dobu, o to více byste si měli s výběrem půjčky dát záležet! ...více

25.5.2018

Máte těžké spaní z toho, jak neustále každý měsíc musíte hlídat zůstatek na bankovním účtu, abyste neprošvihli datum splatnosti pro své půjčky? Mít více půjček najednou není nic příjemného, ale ani, a to hlavně, nic levného! Držet si dvě nebo více půjček najednou je těžce prodělečné, protože čím více, půjček máte, tím více zaplatíte na poplatcích! Řešení ale není nijak složité nebo nedostupné, jednoduše si udělejte srovnání refinancování půjček a refinancujte! ...více

10.5.2018
ebook