Podvodné praktiky u půjček - poznejte je!

image
21. 4. 2017

Podvodné praktiky u půjček - poznejte je!

Na našem trhu s nebankovními půjčkami se dnes pohybují desítky až stovky firem a jednotlivců nabízející půjčky, od těch vysokých, jako např. americké hypotéky, až po ty nižší, jako mikropůjčky (např. SMS půjčka, půjčka před výplatou a pod.), a tak je velmi snadné se v jejich nabídkách ztratit a naletět tak podvodníkům. Jakým způsobem se tedy podvodníkům vyhnout a uchovat si své peníze daleko z jejich dosahu?
 
 

Podvodné praktiky

První podvodná praktka, kterou byste měli znát, je nutnost zaplatit poplatek za půjčku předem – poplatek je vyžádán ať již převodem na účet, či hotově, tento poplatek tedy dle požadavku uhradíte, nicméně půjčky se nedočkáte. O své peníze tak přijdete ještě před tím, než si vůbec půjčíte.
 
K dalším oblíbeným podvodným praktikám u půjček patří nutnost sjednat si půjčku přes telefon, tj. zavoláte, nicméně během hovoru jste přesměrováni na placenou linku. Během jednoho hovoru tak můžete přijít až o stovky korun. Pokud voláte opětovně, můžete přijít až o tisíce korun.
 
Mezi další podvodné praktiky při půjčování si od nebankovních společností patří i nutnost při sjednání smlouvy o půjčce podepsat také smlouvu o zprostředkování nebo finanční analýze, které jsou ale zpoplatněné, a to nemalými částkami. Při sjednání půjčky nebo až s postupem času tak budete nuceni hradit různé poplatky a částky, kterým se nebudete moci nijak vyhnout.
 
 

Vyhněte se podvodníkům a lichvářům!

Při výběru společnosti, u které si chcete půjčit, byste se měli jednoznačně zaměřit na několik zásadních věcí. Mezi ty patří např. zpracování jejích webových stránek. Stránky by na Vás měly působit profesionálně, měly by zde být uvedené informace o půjčce, a mělo by zde být uvedeno sídlo, či také kontaktní údaje a informace o poskytovateli, např. IČ. Půjčovat byste si navíc neměli od fyzické osoby, ale jen a pouze od firmy, tj. od společnosti s.r.o. nebo a.s.
 
U sjednávání půjčky byste dopředu neměli platit žádné poplatky, ať již přes bankovní účet nebo SMS. Výjimkou je ověření bankovního účtu, kterou někteří féroví poskytovatelé požadují. Jde jen o ověření, že účet je Váš a při jeho zapsání nebyla udělána chyba např. kvůli záměně číslic; takovéto ověření ale vždy probíhá za zaslání platby v řádech haléřů, maximálně 15 Kč.
 
Podobně byste také neměli být nikdy žádáni kvůli půjčce zavolat na placenou linku, tj. na telefonní čísla začínající číslicemi 900. U těchto čísel totiž můžete zaplatit až 99 Kč za jednu jedinou minutu hovoru. V případě, že kvůli půjčce voláte na běžné telefonní číslo, ale během hovoru máte podezření na přesměrování na placenou linku, ihned hovoru ukončete.
 
Přístup, prezentace a vystupování libovolného poskytovatele půjčky by mělo být profesionální a důvěryhodné, měl by k Vám přistupovat s úctou, přeci jen jste jeho klienti. Buďte také obezřetní, pokud poskytovatel neumí dobře česky, od takových raději ruce pryč.
 
 

Půjčku s poradcem, ano, či ne?

Jednoznačně způsob, jak se na 100 % vyhnout lichvářům a podvodníkům, je poradit se s poradcem, sejít se s ním osobně, probrat s ním svou situaci a nechat si od něj doporučit dobrou a bezpečnou půjčku. Náš tým odborníků se orientuje v situaci na trhu, ví, kteří poskytovatelé jsou na tzv. černé listině (tedy podvádějí) a ví, které půjčky jsou nejvýhodnější. Svým poradenstvím Vám tak ušetří čas i peníze. Navíc je schůzka s ním bezplatná, takže za „zkoušku“ nic nedáte. Pokud se Vám do toho nechce, můžete využít našeho nezávislého online srovnávače půjček, kde nenajdete žádné nefér a podvodné firmy. 

Název půjčky:SIM půjčka
Výše půjčky:1 000 - 11 500 Kč
Splatnost:7 - 30 dní
Název půjčky:Fastfin půjčka
Výše půjčky:1 000 - 12 000 Kč
Splatnost:7 - 28 dní
Název půjčky:Viva Credit
Výše půjčky:500 - 20 000 Kč
Splatnost:7 - 35 dní
Název půjčky:Zonky
Výše půjčky:20 000 - 500 000 Kč
Splatnost:6 - 84 měs.
Název půjčky:Credit Komfort
Výše půjčky:100 000 - 3 000 000 Kč
Splatnost:12 - 72 měs.
Název půjčky:Aktivafin půjčky
Výše půjčky:50 000 - 1 000 000 Kč
Splatnost:6 - 240 měs.
Název půjčky:Rychlá půjčka 24
Výše půjčky:500 - 10 000 Kč
Splatnost:5 - 45 dní
Název půjčky:Cofidis partnerská půjčka
Výše půjčky:20 000 - 500 000 Kč
Splatnost:12 - 84 měs.
Název půjčky:SOS credit
Výše půjčky:1 000 - 15 000 Kč
Splatnost:7 - 28 dní
Název půjčky:Supermoney půjčka
Výše půjčky:1 000 - 5 000 Kč
Splatnost:13 - 30 dní

Nejčastější chybou, kterou lidé při půjčování dělají je, že si neprovádí dostatečné srovnání půjček skrze kalkulačku půjček online. ...více

10.7.2017

K čemu je dobré pojištění splácení, a kdy Vám přijde vhod? ...více

18.5.2017

Co přesně jsou bankovní půjčky, pro koho jsou vhodné a na co se u nich zaměřit, pokud o nějakou máte zájem? ...více

4.5.2017
ebook