Splácíte půjčku a přišli jste o práci?

cashbox
6. 7. 2017

Splácíte půjčku a přišli jste o práci?

Máte ve svém zaměstnání pocit jistoty? Výpověď z práce je bohužel situace, kterou každý den řeší tisíce Čechů, což dokazuje, že se to může stát i Vám, a to i tehdy, kdy se Vám teď může zdát Vaše zaměstnání jako ta největší jistota a záruka v životě. Váš zaměstnavatel se může dostat do krize, zbankrotovat nebo Vás prostě jen nový šéf vyhodí, protože se mu nebudete líbit a bude chtít na Vaše místě někoho jiného.
 

Co dělat, když splácíte půjčku a přijdete o práci?

 
Co ale dělat, když máte půjčku, spotřebitelský úvěr nebo hypotéku, kterou pravidelně musíte splácet? Ztráta práce Vám může zamezit na nějakou dobu v pravidelném příjmu a Vy se můžete dostat do problémů se splácením zmíněné půjčky. Jak postupovat, když se něco takového stane a splácení půjčky je tím ohroženo? Na co myslet už dopředu před sjednáním půjčky?
 
Bohužel ztráta zaměstnání často přijde tehdy, kdy se to nejméně hodí. A i když si teď připadáte naprosto jistí svou prací a svým pracovním místem, nebo máte dokonce pracovní smlouvu na dobu neurčitou s dlouhou výpovědní lhůtou, není bohužel vyhráno - vyhazov může přijít ze dne na den. Sice Vás podpoří podpora v nezaměstnanosti, a když budete mít štěstí tak také odstupné, ale to Vás při splátkách půjčky nezachrání.
 

K čemu vede ztráta zaměstnání a nesplácení půjčky

V naší zemi je to žel tak, že státní podpora v nezaměstnanosti je natolik nízká, že Vám určitě na splátku půjčky nezbude, ale budete mít co dělat, abyste poplatili nutný nájem, jídlo a zdravotní výdaje, a na splátku půjčky Vám už nezbude ani koruna. Nepříjemným důsledkem ztráty práce nebo snížení příjmu třeba kvůli přechodu na půl úvazku může být exekuce, insolvence a osobní bankrot.
 

Příprava na splácení půjčky bez zaměstnání

Dá se vůbec připravit na ztrátu zaměstnání a neschopnost splácet půjčku? Ano, dá! Ale jak? Ovšem na řešení následků této situace se již připravit můžete, a to hned dvěma způsoby.
 
První z možností, jak se na bezproblémové splácení půjčky připravit i při nečekaném těžkém obodbí kvůli ztrátě zaměstnání a výpadku příjmu je, že si již předem pravidelně z každého platu budete tvořit dostatečnou rezervu. Z této rezervy nebudete kupovat dárky pro rodinu, vybavení domácnosti ani letní dovolenou, ale necháte ji stranou a nebudete na ni sahat.
 
Nejvhodnější finanční rezerva je taková, která pokryje Vaše měsíční výdaje po 6 měsíců, a to výdaje včetně splátky půjčky. Na rezervu byste měli vždy odkládat zhruba pětinu příjmů své domácnosti.
 
Další možností, jak se dopředu připravit na neschopnost splácet půjčku díky ztrátě zaměstnání, která se hodí, když nemáte možnost nebo nechcete rezervu z nějakého důvodu pravidělně tvořit, je možnost pojištění půjčky. Pojistit se lze dnes téměř na cokoli - proti úrazu, dlouhodobé nemoci, ztrátě zaměstnání a dokoce úmrtí. 
 
Pokud byste se do takovéto situace ztráty práce opravdu dostali, pojišťovna za Vás splatí veškeré úvěry a půjčky, které jsou v pojistce zahrnuty a o nic se tak již nebudete muset starat. V případě Vašeho úmrtí zanecháte své blízké bez dluhů.
 

Nevíte, jakou možnost si vybrat, jak si nastavit správně půjčku a zda nebo jaké si vybrat pojištění půjčky? Poraďte se s námi - náš tým odborných poradců je Vám k dispozici zcela ZDARMA, a to po celé České republice.

 

Název půjčky:Credit Limit
Výše půjčky:2 500 - 35 000 Kč
Splatnost:30 - 30 dní
Název půjčky:Rychlá půjčka 24
Výše půjčky:500 - 10 000 Kč
Splatnost:5 - 45 dní
Název půjčky:Vata online
Výše půjčky:1 000 - 10 000 Kč
Splatnost:5 - 35 dní
Název půjčky:Triangl půjčky
Výše půjčky:10 000 - 30 000 Kč
Splatnost:12 - 24 měs.
Název půjčky:CreditAir
Výše půjčky:1 500 - 30 000 Kč
Splatnost:5 - 75 dní
Název půjčky:Moment půjčka
Výše půjčky:1 000 - 4 999 Kč
Splatnost:7 - 28 dní
Název půjčky:Fio banka
Výše půjčky:3 000 000 - 300 000 000 Kč
Splatnost:12 - 93 měs.
Název půjčky:Ninja půjčka
Výše půjčky:500 - 4 500 Kč
Splatnost:1 - 23 dní
Název půjčky:Bubbli půjčka
Výše půjčky:10 000 - 300 000 Kč
Splatnost:12 - 84 měs.
Název půjčky:Benefi půjčka
Výše půjčky:10 000 - 250 000 Kč
Splatnost:12 - 60 měs.

Jistě již díky našim předchozím článkům víte, že srovnání půjček je důležité a měli byste si ho jednoznačně provést, pokud o půjčce uvažujete. Který srovnávač půjček si ale pro porovnání půjček vybrat? ...více

31.8.2017

Půjčka je závazek, který není dobré podceňovat. Nad čím byste se měli před sjednáním půjčky zamyslet? ...více

18.4.2017

Věděli jste, že na Úvěromat.cz seženete nejen online půjčky, ale také půjčky, které získáte v blízkosti vašeho bydliště? Pro ty z vás, kteří mají rádi věci pod kontrolou nebo si nejsou jistí při práci s počítačem a tudíž ani nevěří online půjčkám, nabízíme řešení, jak snadno bez zbytečného cestování sjednat půjčku a třeba i u vás doma. ...více

3.6.2018
ebook