Splácíte půjčku a přišli jste o práci?

cashbox
6. 7. 2017

Splácíte půjčku a přišli jste o práci?

Máte ve svém zaměstnání pocit jistoty? Výpověď z práce je bohužel situace, kterou každý den řeší tisíce Čechů, což dokazuje, že se to může stát i Vám, a to i tehdy, kdy se Vám teď může zdát Vaše zaměstnání jako ta největší jistota a záruka v životě. Váš zaměstnavatel se může dostat do krize, zbankrotovat nebo Vás prostě jen nový šéf vyhodí, protože se mu nebudete líbit a bude chtít na Vaše místě někoho jiného.
 

Co dělat, když splácíte půjčku a přijdete o práci?

 
Co ale dělat, když máte půjčku, spotřebitelský úvěr nebo hypotéku, kterou pravidelně musíte splácet? Ztráta práce Vám může zamezit na nějakou dobu v pravidelném příjmu a Vy se můžete dostat do problémů se splácením zmíněné půjčky. Jak postupovat, když se něco takového stane a splácení půjčky je tím ohroženo? Na co myslet už dopředu před sjednáním půjčky?
 
Bohužel ztráta zaměstnání často přijde tehdy, kdy se to nejméně hodí. A i když si teď připadáte naprosto jistí svou prací a svým pracovním místem, nebo máte dokonce pracovní smlouvu na dobu neurčitou s dlouhou výpovědní lhůtou, není bohužel vyhráno - vyhazov může přijít ze dne na den. Sice Vás podpoří podpora v nezaměstnanosti, a když budete mít štěstí tak také odstupné, ale to Vás při splátkách půjčky nezachrání.
 

K čemu vede ztráta zaměstnání a nesplácení půjčky

V naší zemi je to žel tak, že státní podpora v nezaměstnanosti je natolik nízká, že Vám určitě na splátku půjčky nezbude, ale budete mít co dělat, abyste poplatili nutný nájem, jídlo a zdravotní výdaje, a na splátku půjčky Vám už nezbude ani koruna. Nepříjemným důsledkem ztráty práce nebo snížení příjmu třeba kvůli přechodu na půl úvazku může být exekuce, insolvence a osobní bankrot.
 

Příprava na splácení půjčky bez zaměstnání

Dá se vůbec připravit na ztrátu zaměstnání a neschopnost splácet půjčku? Ano, dá! Ale jak? Ovšem na řešení následků této situace se již připravit můžete, a to hned dvěma způsoby.
 
První z možností, jak se na bezproblémové splácení půjčky připravit i při nečekaném těžkém obodbí kvůli ztrátě zaměstnání a výpadku příjmu je, že si již předem pravidelně z každého platu budete tvořit dostatečnou rezervu. Z této rezervy nebudete kupovat dárky pro rodinu, vybavení domácnosti ani letní dovolenou, ale necháte ji stranou a nebudete na ni sahat.
 
Nejvhodnější finanční rezerva je taková, která pokryje Vaše měsíční výdaje po 6 měsíců, a to výdaje včetně splátky půjčky. Na rezervu byste měli vždy odkládat zhruba pětinu příjmů své domácnosti.
 
Další možností, jak se dopředu připravit na neschopnost splácet půjčku díky ztrátě zaměstnání, která se hodí, když nemáte možnost nebo nechcete rezervu z nějakého důvodu pravidělně tvořit, je možnost pojištění půjčky. Pojistit se lze dnes téměř na cokoli - proti úrazu, dlouhodobé nemoci, ztrátě zaměstnání a dokoce úmrtí. 
 
Pokud byste se do takovéto situace ztráty práce opravdu dostali, pojišťovna za Vás splatí veškeré úvěry a půjčky, které jsou v pojistce zahrnuty a o nic se tak již nebudete muset starat. V případě Vašeho úmrtí zanecháte své blízké bez dluhů.
 

Nevíte, jakou možnost si vybrat, jak si nastavit správně půjčku a zda nebo jaké si vybrat pojištění půjčky? Poraďte se s námi - náš tým odborných poradců je Vám k dispozici zcela ZDARMA, a to po celé České republice.

 

Název půjčky:Zonky
Výše půjčky:20 000 - 500 000 Kč
Splatnost:6 - 84 měs.
Název půjčky:XS půjčka
Výše půjčky:3 000 - 9 000 Kč
Splatnost:3 - 3 měs.
Název půjčky:Tesco půjčka
Výše půjčky:20 000 - 500 000 Kč
Splatnost:36 - 84 měs.
Název půjčky:Anděl půjčky
Výše půjčky:10 000 - 300 000 Kč
Splatnost:36 měs.
Název půjčky:Credit Limit
Výše půjčky:2 500 - 35 000 Kč
Splatnost:30 - 30 dní
Název půjčky:Žlutý meloun
Výše půjčky:10 000 - 250 000 Kč
Splatnost:3 - 60 měs.
Název půjčky:Money Now
Výše půjčky:1 000 - 12 000 Kč
Splatnost:1 - 30 dní
Název půjčky:Benefi půjčka
Výše půjčky:10 000 - 250 000 Kč
Splatnost:12 - 60 měs.
Název půjčky:Comfort Money
Výše půjčky:50 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:24 - 360 měs.
Název půjčky:Triangl půjčky
Výše půjčky:10 000 - 30 000 Kč
Splatnost:12 - 24 měs.

Dříve byly u spousty poskytovatelů nebankovních půjček úvěry nebezpečné, ovšem zavedení nového zákona to změnilo a proto se již nebankovních půjček nemusíte bát! ...více

17.7.2017

Je dobrý nápad splatit svou půjčku předčasně - tedy před smluvím datem splatnosti půjčky? ...více

21.5.2017

Jak je možné, že existuje půjčka zcela zdarma, půjčka bez úroků a bez poplatků? ...více

29.5.2017
ebook